ЗЗСО І-ІІІ ступенів №9 Подільської міської ради

  





Історія школи

Історіографічна довідка

 

Всі ми родом із дитинства. Емоційні враження, отримані в дитячі роки, залишилися з нами назавжди. У кожної людини є своя маленька Батьківщина. Історія загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 м. Подільська почалася 1 вересня 1976 року. Гарну, сучасну школу дуже швидко побудували в мікрорайоні «Черемушки». Було збудовано школу, яка відповідала вимогам часу, але це була тільки будівля, а навколо неї - пустир. Приходили тоді учні і вчителі з інших шкіл та допомагали облаштовувати школу. Прибирали будматеріали, мили вікна, готували класні кабінети до нового навчального року. І 1 вересня директор Войтенко Яків Максимович провів урочисту лінійку, присвячену відкриттю школи.

Дуже швидко поряд  зі школою розрісся чудовий сквер, який було висаджено першими учнями та вчителями школи. Герой Соціалістичної праці Богач Микола Федорович подарував школі більше 100 кущів троянд, які було висаджено перед школою.

Діти приходили з різних шкіл. Класним керівникам та вчителям тоді було нелегко, щоб створити згуртований колектив. З першого дня роботи адміністрація школи прагла створити атмосферу співробітництва та сприяти зміцненню педколективу. Кожна педрада присвячується діловій практиці уроків, вихованню дітей, позакласній роботі.

Швидко плине час, він незмінний. В серці кожного учня залишається назавжди рідна школа, в якій зростав, мужнів, ставав людиною.

На початку своєї роботи школа працювала у дві зміни, тому що навчалося майже дві тисячі учнів. В школі працювали різноманітні гуртки. Це сприяло загальному розвитку дітей. Був гарний духовий оркестр, вокально-інструментальний ансамбль під керівництвом Чернія Ю.М. На першотравневі та жовтневі демонстрації духовий оркестр вів за собою на парад всю школу.

В школі часто проводилися вечорниці, де збиралися вчителі всього міста. Організатором та незмінною ведучою їх була вчителька української мови та літератури Войтенко Людмила Іустимівна.

В кожному класі працювала агітбригада, щорічно підбивалися підсумки роботи агітбригад. На базі школи № 9 часто проводилися обласні та міські семінари з питань навчання та виховання дітей, на яких педколектив школи представляв свої методично-теоретичні і практичні наробки.

В школі існувало багато традицій, які передавалися із року в рік. Кожний рік 19 травня виходили всім учнівським колективом в ліс і проводили цікаві змагання: «Хто знайде прапор?», «Чий загін смачніше приготує кашу?», «Хто швидше зорієнтується на місцевості?».

Була створена екологічна стежка, де учні спостерігали за різноманітністю рослин в лісі Подільського лісництва. Збирали гербарії, складали картотеку  рослин, які занесені до Червоної книги.

З другого року існування школи була створена команда туристів. Очолив її вчитель географії    Урсул Петро Юхимович. Під його керівництвом учні провели походи по Півночі Одеської області, до с.Кримка Миколаївської області, місця дії підпільної молодіжної організації «Партизанська іскра» і принесли на мітинг, присвячений Дню  визволення Котовська,         факел, запалений від Вічного вогню на могилі юних підпільників. Під час походу партизанськими стежками Білорусії вклонились місцю поховання Героя Радянського Союза Марії Октябрьської, нашої землячки. Побували юні туристи в Криму, Карпатах, в Карелії, в         Південній Якутії, в Саянах у  складі науково-дослідницької експедиції Обласної станції юних туристів. Неодноразово команда котовських туристів представляла Одеську область на Всеукраїнських змаганнях. Членами обласної команди - учасниці Всеукраїнських змагань з туризму та спортивного орієнтування були учні нашої школи Урсул Анна, Кирнийчук Сергій, Ткач Дмитро.

Одним з перших в нашій школі був організований шкільний кооператив «Силует», головою якого була Голубєва Світлана, а заступником Бондаренко Світлана. Дівчата виконували замовлення пухо-перової фабрики (шили дорожні конверти, накидки на санки, наволочки), виконували індивідуальні замовлення по пошиву і ремонту одягу. За зароблені гроші були організовані і проведені екскурсії в Київ та Умань.

Довгий час була обов’язковою громадсько-корисна праця старшокласників. Учні працювали в лісництві (садили кущі, збирали жолуді, шипшину, лікарські трави, в’язали мітли). Зароблені гроші перераховували на школу.

У школі діяли дитячі організації - рада дружини, комітети комсомолу. У молодших класах (1-3 класи) проводилися конкурси для жовтенят, а учні середніх класів брали участь у всім відомій грі «Зарница».

1995-2007 роки - на чолі школи був директор Земляр М.В. В цей час в школі продовжувались традиції, започатковані раніше. Багато було зроблено для зміцнення матеріальної бази школи, поповнення кабінетів методичним та роздатковим матеріалом. У 2007 році керівником закладу призначено Сопінську Галину Тимофіївну.