Участь членів рою «Соколята» в національно-патріотичному вихованні
Протягом року члени рою «Соколята» є активними учасниками всіх заходів національно-патріотичного виховання в школі. Так
-У вересні проведено флеш-моб до Дня Миру.
-У жовтні до Дня Захисника Вітчизни було проведено «Козацькі забави» між. учнями початкових класів
-У січні проходили заходи до Дня Соборності України та річниці бою під Крутами.
-Не можна не згадати відзначення у школі річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
-Для участі в Акції «Подарунок захиснику » було організовано ярмарку.
- Приймаємо участь у проведенні шкільних та державних свят.
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є одним із найважливіших засобів патріотичного виховання молоді, формування громадянської свідомості, виховання здорової нації.Ця виховна система включає постійну навчально-виховну роботу упродовж цілого навчального року в усіх навчальних закладах, від дошкільного до вищого, дає можливість залучити до спільної праці учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
Вчителі нашого закладу працюють над темою національно – патріотичного виховання учнів, як одного із пріоритетних напрямків формування особистості. З метою виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства, педагогічний колектив закладу залучив учнів до Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). На виконання наказу директора ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 м.Подільська було створено курінь у складі двох роїв. Учні 4 класів увійшли до рою «Соколята». Під гаслом «Щоб козацькому роду не було переводу, присягаємо на вірність Вітчизні й народу». Було обрано назву, символіку рою, девіз та пісню, розподілені доручення між козаками. Рій працює за напрямами:
- історико-державницький
- туристсько-краєзнавчий
- військовий
- спортивний
- волонтерський
- естетичний
Сім’я – найперший і найголовніший осередок суспільства. Саме з відношень у сім’ї починається формування понять «Батьківщина», «мала батьківщина». Саме в ній вибудовується майбутній громадянин України. Тому виховання поваги до членів своєї сім’ї, гордості за свою родину, відродження багато в чому втрачених в наші дні понять сімейної історії, сімейних традицій та реліквій є одним з напрямків патріотичного виховання. На уроках та у позакласний час козачата беруть активну участь у святах.
Виховуючи бережливе ставлення учнів до природи, залучаємо козачат до добрих справ, акцій, разом готуємо колективні поробки для міських конкурсів: «Щедрість рідної землі», «Ялинка» тощо.
Розвиток фізичної культури, зміцнення здоров’я є одним із основних компонентів патріотичного виховання козачат. На уроках фізкультури і в позакласний час проводимо велику кількість змагань, естафети, спортивні та рухливі ігри.
Проводиться роз’яснювальна робота щодо попередження інфекційних захворювань, тренінги з розвитку санітарно-гігієнічних навичок дітей.
Дитинство - особливий період людського життя. Саме на цьому етапі кожна людина визначає свої життєві орієнтири, розробляє життєву позицію і формує плани на майбутнє. Цієї відповідальної пори особистість потребує підтримки й уваги суспільства, що зобов'язане забезпечити молодим громадянам умови й можливості для самореалізації здібностей кожного, досягнення своїх життєвих цілей. Підтримку й увагу дитина отримує в сім’ї, далі – в дошкільних закладах та закладах загальної середньої освіти, адже саме вплив цих структур є важливим для становлення й розвитку 4 громадянина. Любов до сім’ї, роду й нації, до рідної природи, оселі, землі, дух лицарства, волелюбності та побратимства, дух особистісної національної самосвідомості, гідності та честі – весь багатоаспектний виховний процес.
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є важливою складовою системи патріотичного виховання, що формується в українському суспільстві. Метою Всеукраїнської гри "Сокіл" ("Джура") є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості. Виховна система гри "Сокіл" ("Джура") включає в себе постійну навчально-виховну роботу в кожній школі протягом усього навчального року, дає можливість залучити до спільної дії учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Ця робота починається в дитячих садках і продовжується в школах, де вона охоплює всі вікові групи учнів. Також варто зазначити, що система гри «Джура» базується й на козацьких традиціях. Така форма виховної роботи з учнівською молоддю є надзвичайно ефективною та актуальною, зважуючи на складні військово- політичні умови, що нині склалися в Україні. Високий рівень обороноздатності України може бути забезпечений, насамперед, високим рівнем патріотизму громадян, наявністю в них потрібних умінь та навичок, отриманих під час різноманітних національно-патріотичних заходів, вміння зберегти своє життя і здоров’я в умовах надзвичайної ситуації, надання першої допомоги, а головне – їхньої готовності захистити Україну від будь-якого агресора. Недаремно вважається, що народ-патріот – непереможний. Участь у грі сприяє національно-патріотичному та військово - спортивному вихованню молоді на основі козацьких традицій.
Результати роботи рою «Соколята»
Уже декілька років поспіль розвивається виховна система Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в ЗОШ І-ІІІ ступенів №9 м.Подільська. Вона стала невід’ємною складовою національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Виховна система гри «Джура» включає в себе постійну роботу в закладі освіти упродовж усього навчального року, дає можливість залучити до спільної дії учнів, педагогів, батьків, представників місцевого самоврядування та громадських організацій. Державотворчі процеси, що відбуваються в Україні, зумовлюють необхідність вирішення проблеми виховання національно свідомих громадян, патріотів своєї Батьківщини, спадкоємців і продовжувачів національно-патріотичних традицій. Патріотичне виховання підростаючого покоління – одна з найактуальніших задач нашого часу. Упродовж 2020/2021 навчального року відповідно до плану роботи куреня імені Віталія Трояновського юні козачата разом із товаришами працюють над реалізацією суспільного проєкту «Ми – твої діти, ми – твої квіти, ми – України надія одна», що спрямований на формування свідомого громадянина-патріота. Упровадження проєктної діяльності передбачає досягнення мети:
— упровадження нових ефективних форм роботи з патріотичного виховання молодших школярів;
— формування поваги до історичного та культурного минулого України, високого рівня національної свідомості і самосвідомості, усвідомлення необхідності досконалого знання державної мови;
— виховання у дітей високих моральних якостей особистості;
— розвиток творчих здібностей здобувачів освіти;
— вивчення, узагальнення і пропагування кращого досвіду патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є одним із найважливіших засобів патріотичного виховання молоді, формування громадянської свідомості, виховання здорової нації. Ця виховна система включає постійну навчально-виховну роботу упродовж цілого навчального року в усіх навчальних закладах, від дошкільного до вищого, дає можливість залучити до спільної праці учнів, педагогів, батьків, представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
Робота за даними напрямками продовжується, і попереду – ще багато кроків на шляху до пізнання України. Головне – це величезне бажання. Головне – це величезне бажання творити, діяти, допомагати, що є в серцях маленьких козачат, та підтримка з боку ближніх. Отож, разом – до великих перемог!